Mějte dobře zamčeno

Většina z nás si velice cení svého soukromí, místa, kde se cítí doma, bezpečně a pohodlně. Většina lidí se však také alespoň částečně o svůj majetek a bezpečí bojí. Případů vloupání do domů a bytů je stále poměrně dost. Jak si však svůj majetek a klidný spánek beze strachu zajistit?
řetěz na dveřích

Vstupní dveře jsou základ

Mezi přístupové cesty do domů a bytů patří pro zloděje nejčastěji dveře a okna. Jsou-li však opatřena bezpečnostními zámky, je pravděpodobnost překonání velmi ztížena, ne-li dokonce znemožněna. Nespoléhejme se pouze na jeden zámek, můžeme jich mít více, nebo dveře opatřit také takzvaným dveřním štítem a kvalitním bezpečnostním kováním. Ty jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a ochrání tak dveře před násilným odemčením. Aby nebylo možné jej odvrtat, musí se šrouby nacházet zevnitř. Na tento štít pak dokonale naváže nejosvědčenější systém bezpečnostních zámků s cylindrickou vložkou, které se na rozdíl od obyčejných zámků vyznačují výrazně složitějším mechanismem.
bezpečnostní dveře

Kvalitní a bezpečnou alternativou jsou také takzvané dvoustranné klíče, které jsou vyfrézovány na obou stranách.

Kromě bezpečnostních zámků jsou na vstupní dveře instalována další přídavná zařízení. Často jsou to velmi jednoduché, ale osvědčené řetízky, které zabrání násilnému otevření dveří. Jsou vyrobeny z kvalitní oceli a dodávají obyvatelům bytu pocit bezpečí v případě, kdy je nutné osobě za dveřmi otevřít.
ruka u zámku

V mnoha domácnostech je k vidění kupříkladu také závora. Tento způsob je na rozdíl od zmiňovaného řetízku, spolehlivější. Také můžete při její instalaci dveře pootevřít, ale rameno závory nezvednete, pokud dveře opět nezavřete. Závora je platná pouze tehdy, je-li upevněna v kvalitním materiálu, ideálně přes rám dveří až do zdi. Moderní technologie současně umožňují napojit závory na domácí zabezpečovací systém.

Před výběrem přídavného zabezpečení dveří nebo nového bezpečnostního zámku se určitě vyplatí informovat se ve specializované prodejně, případně u firmy, zajišťující její instalaci. Docílíte tak toho, že skutečně budou vaše dveře dobře zajištěny a v případě potřeby systém splní svůj účel.

 

Mějte dobře zamčeno
4.1 (82.86%)7