Při koupi nemovitosti myslete na to, abyste nenaletěli


Možná se právě chystáte bydlet, pořídit si konečně svůj vlastní domov, který si přizpůsobíte k obrazu svému, a kde budete šťastní s celou svou rodinou, která se vám brzy rozroste. V tom případě jistě sháníte tu pravou nemovitost, která by plně vyhovovala vašim představám o bydlení anebo si chcete raději od základu postavit vlastní dům, neboť jen tak máte jistotu, že bude přesně takový, po jakém toužíte. V každém případě vás čeká velká investice, ať již do hotové nemovitosti anebo do koupě pozemku, na kterém si později dům postavíte.
reklamní nápis.jpg
V takovém případě před vámi leží ještě pěkně dlouhý kus cesty. Tedy alespoň v případě, kdy si neobjednáte služby na míru a na klíč, za které se nemálo platí. Ať tak či tak, nevyhnete se dlouhému čekání na vyřízení všech nezbytných procesů, nemalým výdajům a také několika nepominutelným skutečnostem.
Pokud chcete bydlet, potřebujete si koupit pozemek anebo dům. V tom případě si musíte vyhlédnout ten pravý a koupit jej. V každém případě se bude jednat o nemalou sumu peněz, takže je namístě mít se na pozoru před různými podvody a podvodníky, kteří by se chtěli na váš úkor obohatit. Avšak jak to udělat, abyste nenaletěli a nezbyly vám místo krásného bydlení pouze oči pro pláč?
panáček jako soudce.jpg

První pravidlo zní, nedávat peníze z ruky, dokud není vše úředně vyřízeno a potvrzeno. Ať už si budete kupovat nemovitost od majitele anebo od realitní kanceláře, vždy si převod nemovitosti pojistěte u notáře tak, že jej provedete skrze notářskou úschovu, třeba u notáře v Třebíči.Jedině tak budete mít plnou jistotu, že obě strany dostojí svým závazkům, tedy že vy získáte vysněnou nemovitost a druhá strana smluvené peníze. Notář na vás totiž nemovitost nepřevede dříve, než ji zaplatíte a peníze druhé straně neuvolní dříve, než na vás převede svou nemovitost. To je jediný spolehlivý postup, který vám zaručí, že nikomu nenaletíte.

Při koupi nemovitosti myslete na to, abyste nenaletěli
3.8 (75%)4